FAQ Technická podpora

Universální bezdrátové ovladače Microsoft způsobují problémy v systémech Windows 8 upgrade na Windows 8.1 a Windows 8.1. Lze je velmi snadno zaměnit za původní ovladače výrobce, které byly vydány právě pro váš konkretní typ zařízení.

Postupujte takto:

Krok 1

Otevřete uživatelské prostředí Metro a pravým tlačítkem myši klikněte na položku Tento počítač poté z nabídky vyberte možnost Vlastnosti.V levé horní části obrazovky klikněte na tlačítko Správce zařízení.


Krok 2

Ve Správci zařízení vyhledáme položku Síťové adaptéry dále Bezdrátový (Wireless) adaptér, klikneme pravým tlačítkem a z nabídky vybereme Aktualizovat software ovladače...Krok 3

V prvním mezikroku klikneme na Vyhledat ovladač v počítači na další kartě klikneme na Vybrat ovladač ze seznamu.Krok 4

Na této stránce zvolíme vždy ovladač výrobce. V našem případě klikneme dvojitým klikem na Intel(R) Wireless-N 7260 (Intel), poté proběhne automatická instalace.Nastavení systémových ovladačů je kompletní.
Krok 1

Otevřete internetový prohlížeč a napište IP adresu routeru (viz Obr.), výchozí IP adresa je 192.168.1.1.Krok 2

Přejděte do záložky Rychlého nastavení (Quick Setup), kde se vám zobrazí následující stránka (viz obrázek) Zde můžete vybrat typ DHCP a nastavit ho v následujících krocích.Krok 3

Může zde také nastavit SSID a heslo k bezdrátové síti. Poté klikněte na tlačítko Uložit “Save” po správném uložení se zobrazí hlášení “Saved Successfully!”.Krok 4

Zkontrolujte stránku záložku Status, zdali máte správně napsané IP, Masku, Bránu a DNS. Nezapomeňte zkontrolovat Link Status, pokud ukazuje Připojeno (Connected), váš počítač je úspěšně připojený k síti internet.Krok 5

Nyní zkontrolujte bezdrátový status. V záložce Status klikněte na wireless status pokud je Povolený (Enable) máte přístup na internet i pomocí bezdrátové sítě.Kompatibilní modely:

WF2411 / WF2411D / WF2411PS / WF2412 / WF2414 / WF2415 / WF2419 / WF2419D / WF2471 / WF2520 / WF2520P / WF2681 / WF2780 / WF2880 / E1+
Aktualizujte firmware vašeho routeru Netis na nejnovější verzi.

Poznámky:

1. Stáhněte nejnovější firmware z oficiálních webových stránek. Firmwarový soubour je uložený ve formátu ZIP. Prosím použijte dekompresní software (např. WinZip, WinRar) a soubory extrahujte.

2. Neaktualizujte firmware bezdrátově, využijte prosím kabelové (ethernetové) rozhraní.

3. V žádném případě nevypínejte zařízení a nevytahujte kabel během aktualizace firmwaru.


Krok 1

Otevřete internetový prohlížeč a napište IP adresu routeru (viz Obr.), výchozí IP adresa je 192.168.1.1.Krok 2

Klikněte v rozhraní routeru na položku Systémové nástroje (System Tools) -> Aktualizace firmwaru (Firmware Upgrade) a poté klikněte na tlačítko Procházet (Browser) a vyberte nový rozbalený firmware soubor.Krok 3

Klikněte na tlačítko Upgrade a proces aktualizace se automaticky spustí.


Router se po nahrání nového firmwaru automaticky restartuje. Proces nahrávání a konečného restartu zařízení trvá 2 minuty.Krok 4

Po restartu se můžete na stránku přihlásit znovu. Uvidíte nové prostředí firmwaru. Je doporučeno resetovat zařízení do výrobního nastavení. Klikněte na tlačítko Pokročilé (Advanced) a uvidíte hlavní rozhrání nového firmwaru.Aktualizace firmwaru je kompletní.


Kompatibilní modely:

WF2411 / WF2411D / WF2411PS / WF2412 / WF2414 / WF2415 / WF2419 / WF2419D / WF2471 / WF2520 / WF2520P / WF2681 / WF2780 / WF2880 / E1+
Krok 1

Připojení Hardwaru1.1 Vypněte stávající modem.

1.2 Připojte ethernetový kabel do WAN portu routeru Netis a do hlavního modemu zapojte ethernetový kabel do portu LAN.

1.3 Připojte počítač pomocí ethernetového kabelu do jednoho z LAN portů routeru Netis.

1.4 Zapněte stávající modem.

1.5 Připojte napájecí adaptér do PWR zdířky routeru Netis. A vyčkejte prosím 1 minutu.


Krok 2

2.1 Nastavte IP adresu síťové karty v počítači na "Automatic" nebo "DHCP" dle vašich preferencí. Pro Windows 8/7/Vista1. Jděte do “Nastavení” (Win 8)/“Start” (Win 7/Vista)>“Ovládací panely”.

2. Levý klik na “Síť a Internet”>“Centrum síťových připojení a sdílení”>“Změnit nastavení adaptéru” (Win 8/7)/“Nastavení bezdrátového připojení” (Win Vista).

3. Levý klik na “Místní připojení” a poté klik na “Vlastnosti”.

4. Dvojitý klik na “Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4)”.

5. Vyberte “Získát IP adresu ze serveru DHCP automaticky” a také “Získat adresu serveru DNS automaticky” poté levý klik na “OK”.Pro Windows XP/2000

1. Nabídka “Start”>“Ovládací panely”.

2. Levý klik na “Nastavení bezdrátového připojení”>“Síťové připojení”.

3. Pravý klik na “Místní připojení” a levý klik na “Vlastnosti”.

4. Dvojitý klik na “Internetový protokol (TCP/IP)”.

5. Vyberte “Získat adresu automaticky” a “ Získat adresu serveru DNS automaticky ” poté levý klik na “OK”.

Pro MAC OS1. Klikněte na “Apple” menu >“Systémové vlastnosti”.

2. Klikněte na ikonu “Síť“.

3. Klikněte na “Ethernet” na levé straně a klikněte na “Pokročilé” v pravém rohu.

4. Vyberte “TCP/IP”.

5. Vedle nastavení “IPv4″, vyberte “použití DHCP”.

6. Klikněte na “OK” poté “Použít”.

2.2 Otevřete internetový prohlížeč a do prázdného pole napište výchozí IP adresu 192.168.1.1 a navštivte webové rozhraní routeru.Aktualizace firmwaru je kompletní.


Kompatibilní modely:

WF2411 / WF2411D / WF2411PS / WF2412 / WF2414 / WF2415 / WF2419 / WF2419D / WF2471 / WF2520 / WF2520P / WF2681 / WF2780 / WF2880 / E1+
JON.CZ je výhradním distributorem WiFi routerů a dalších síťových prvků Netis v Čechách a na Slovensku. Routery Netis dodávané na náš trh jsou vyvíjeny zejména s ohledem na potřeby poskytovatelů internetového připojení (ISP). Disponují řadou funkcí (hardware NAT, podpora VLAN, provoz IPTV, funkce bridge, přístup pomocí Telnet z LAN, autokonfigurační soubor a další), které nejsou dostupné u výrobků jiných značek, zaměřených na trh domácností a malých firem. Tažným koněm těchto routerů jsou osvědčené RISC32 síťové procesory Realtek. Bezpečnost těchto zařízení je prvořadým cílem vedle jejich výkonu a poměru cena/výkon. JON.CZ je také významným poskytovatelem připojení k internetu ve středočeském regionu, který ve vlastní síti nasadil a používá téměř 5.000 kusů routerů Netis různých typů. Více než 50.000 routerů Netis slouží v sítích jiných ISP v ČR. Některé české weby přinesly zprávu, že routery Netis obsahují chybu v zabezpečení "zadní vrátka", neboli "backdoor". Mezi prvními byl root.cz, který uvádí i zdroj této zprávy, tedy blog.trendmicro.com. Originální zpráva, na kterou přímo nebo nepřímo odkazují všechny zprávy, je dostupná zde. Jde o první a jedinou zprávu od tohoto autora, nikdy předtím na tomto serveru nepublikoval.

JON.CZ otestoval routery Netis, které dodává na náš trh, konkrétně modely WF2411, WF2415, WF2501, WF2419 a WF2780 se všemi dostupnými verzemi firmware. Žádný z těchto routerů není možné napadnout způsobem uvedeným v článku, a to ani na uvedeném portu UDP 53413, ani na žádném jiném UDP portu od 1 do 65535. Detaily jsou uvedeny v technické části zprávy dále v dokumentu.

JON.CZ je připraven na vyžádání poskytnout routery Netis k nezávislým testům zájemcům z řad novinářů, odborné i široké veřejnosti.


Jan Jirka, JON.CZ
jan.jirka@jon.cz
www.netis.cz

Tisková zpráva ke stažení

03.09.2013

Nový firmware

3. září 2013 vyšla nová verze firmwaru pro Wi-Fi routery Netis.Na základě zpětné vazby od uživatelů a širšího výzkumu trhu. Netis dosahuje velkého zlepšení v novém firmwaru v porovnání se staršími verzemi.


Zbrusu nové uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní se mění z původní modré barvy nakombinaci zelené a světle modré barvy pro lepší přehlednost.Všechny možnosti nastavení na stránce jsou upraveny tak, aby byla konfigurace zařízení co nejjednodušší.


Vícejazyčná verze firmwaru

Kromě angličtiny, nový firmware Netis podporuje češtinu, portugalštinu, francouzštinu, italštinu, němčinu, holandštinu, polštinu, španělštinu, ruštinu, turečtinu a tradiční čínštinu, snažíme se splnit globální požadavky uživatelů.


Stránka rychlého nastavení

Po přihlášení do uživatelského rozhraní, uživatelé okamžitě získají přístup k rychlému nastavení. Typu internetového připojení, názvu bezdrátové síťe a hesla. Snadná a pohodlná konfigurace vám umožní nastavit zařízení během minuty.


Více typů připojení WAN

Nový firmware Netis podporuje až 7 různých typů přístupu k síti WAN například WISP, DHCP, Static IP, PPPoE, Unifi PPoE, L2TP, PPTP.


Výkonné bezdrátové funkce

Firmware Netis zachovává podporu multi-wireless modů včetně AP, Repeateru, AP + WDS, WDS a moc klient. Instalace je mnohem snadnější a rychlejší, stačí pouze tři kroky bez přepínání stránek.


Pokročilé funkce

Nový firmware Netis podporuje další funkce pro splnění nároků pokročilých uživatelů, například:

Řízení šířky pásma
Port Forwarding (Virtual Server, DMZ, UPnP, Port Triggering,
FTP Private Port),
Řízení přístupu (IP/ MAC/ Filtrování domén, based on time),
Dynamic DNS (DynDNS, No-IP),
IGMP Proxy, WOL, Static Routing, WAN Port Setting.


Kompatibilní modely

WF2411 / WF2411D / WF2412 / WF2414 / WF2419/ WF2419D / WF2420
Nový firmware pro WF2409/ WF2409D/ WF2471 a další nově příchozí modely budou zveřejněny v blízké budoucnosti.